Vraag van de maand: Hoe kan ik als coach de draad weer oppakken na de zomervakantie zonder overspoeld te raken?

18 september 2024 | Algemeen

Als je al een tijdje CooL-groepen draait dan weet je dat de planning van een zomervakantie behoorlijk uitdagend kan zijn.  Zeker als je meerdere groepen begeleidt kan het een puzzel zijn om alle groepssessies en individuele gesprekken rondom je vakantieweken te plannen.

Verwijzers verwachten dat je de deelnemers die zijn aangemeld gelijk inplant voor een intake.  Bestaande deelnemers kampen met terugval en vragen om een extra gesprek. Of je vermoedt zelf dat de motivatie bij deelnemers is weggezakt en je wilt ze zelf graag spreken om ze toch  aan boord te houden. En dan speelt ook nog dat vlak na de zomervakantie, nieuwe deelnemers graag van start willen met CooL. En liever vandaag dan morgen. Hoe hou je dan als CooL-coach het hoofd koel en zorg je dat je zelf geen last krijgt van stress en onrust?

Werk vooruit:

  • Plan elke CooL-groep in grote lijnen twee jaar vooruit maar behoud flexibiliteit. Vooral het vastleggen van de groepssessies (en ruimtes) geeft rust. Voor de individuele gesprekken kan je een planning maken op hoofdlijnen. Hiermee weet iedereen waar hij aan toe is. Maak een plan van aanpak waar je op terug kunt vallen na een vakantieperiode. Denk aan een out of office bericht, afspraken met collega coaches die groepen starten tijdens jouw verlof, extra aandacht voor onderlinge buddy-ondersteuning tussen je deelnemers of een mail in de vakantie met informatie, aandachtspunten of aanmoediging die automatisch wordt verstuurd op een door jou gekozen datum en tijdstip.

Plan een spreekuur kort na je vakantie voor bestaande deelnemers die graag kort na de vakantie met jou een individuele sessie willen.

Bespreek duidelijk met verwijzers hoe je omgaat met aanmeldingen in je vakantie. Geef door wanneer nieuwe deelnemers een reactie van jou kunnen verwachten.